مهدی ظفر

مهدی ظفر نویسنده در روستایی

مهدی ظفر هستم از سال 93 با زنبورهای عسل آشنا شدم و کم کم تصمیم گرفتم که زنبوردار بشم.

شروع زنبورداری من همراه بود با یادگیری مقدمات زنبورداری در کنار یک زنبوردار و ادامه زنبورداری من همراه بود با تجربه کردن اطلاعاتی که از زنبوردارها و کتاب‌ها بدست میاوردم.

 دنیای حشرات و الخصوص زنبورهای عسل دنیایی هستش پر از ناشناخته‌ها و شگفتی‌ها،  ما در زنبورداری با حشره‌ایی سر و کار داریم که هر روز میتونه شگفت زده‌امون کنه!

 ممکن نیست کسی از فواید گرده افشانی زنبورهای عسل اطلاع داشته باشه و تصور نکنه که اگه گرده افشانی زنبو‌رهای عسل نباشه چه بلایی بر سر موجودات کره ی زمین میاد؟!

 دانستن همین موضوعات در‌باره زنبورهای عسل و آشنا شدن با نحوه زندگی فوق العاده آموزنده‌اشون،  باعث شد که من تصمیم بگیرم بعنوان یک زنبوردار باهاشون همزیستی کنم .

 خیلی کم امکان داره کسی از دنیای زنبورهای عسل سر دربیاره و  نخواد خودش رو نخود آش زنبورها کنه!

زنبورداری یک صنعت و حرفه محسوب میشه که خیلی متفاوت تر از اون چیزی هستش که مردم عادی و حتی بعضی  از زنبوردارها ازش تصور دارند. بطور کلی زنبورداری حرفه ای هستش که نیاز مداوم به یادگیری داره و مثل خیلی از حرفه های دیگه امکان نداره با یاد گرفتن یک سری دانسته‌ها، زنبوردار یا محقق زنبورعسل خوبی شد و موند.

دانستن و تجربه کردن این موارد باعث شد که من علاقه مندی بیشتری به این حرفه پیدا کنم، بنظر من آدم  هر هدفی  رو بخواد با علاقه انجام بده به نقطه‌ای از هدف‌اش خواهد رسید، که باید ساختار شکنی در مسیرهدف‌اش انجام بده و پا فراتر از اون چیزی که رفته بذاره،  تا بتونه علاقه‌ایی که می‌خواست رو حفظ کنه و از مسیر هدف اش لذت ببره .

من خودم هم، همین کار رو کردم و تصمیم گرفتم بیشتر از اونچیزی که در مسیر یادگیری و تجربه از زنبورهای عسل رفته بودم برم و همین باعث شد که در شاخه ای از رشته های پرورش زنبورعسل ادامه تحصیل‌ام رو شروع کنم تا بتونم با بهانه اینکار از دنیای زنبورها بیشتر سر دربیارم.

من در طی مدت زنبورداریم اطلاعات و تجربیات زیادی از زنبورهای عسل بدست آوردم که برای شخص خودم اهمیت زیادی داشتند و همینطور با زنبوردارها ، محقق‌ها  و منابع زیادی برای تبادل اطلاعات و یادگیری آشنا شدم و ازشون یاد گرفتم و  با ادامه تحصیل دادن همکلاسی‌های با استعداد و علاقه مندی رو بدست آوردم که قوت قلب‌ام در این مسیر شدند.

 بطور کلی این همون مسیری هستش که من با راه رفتن در جاده‌هاش خسته نمیشم و از مسیر لذت می برم و شاید به اشتراک گذاشتن دانسته‌هام به زنبوردارها و علاقه مندان پرورش زنبورعسل تضمین کننده لذت بردن من از این مسیر باشه و برای همین تصمیم گرفتم در روستایی تجربیات و اطلاعات ام  رو با بقیه به اشتراک بذارم.

من بعنوان یک زنبوردار و دانشجوی این حرفه و علم، میخوام تجربه و اطلاعاتی رو که در این سالها بدست آوردم همراه با اون چیز‌هایی که بدست خواهم آورد با کمک دوستانم در روستایی  با زنبوردار‌ها و کسانی که میخوان زنبورداری رو شروع کنند به اشتراک بذارم، تا شاید این کار من باعث بشه گره ای از کار علاقه مندان  به زنبورداری و زنبورعسل باز کنه.

 من تلاش خواهم کرد نوشته هام الگو گرفته از منابع و ماخذ علمی باشند و در گوشه کنار‌هایی از نوشته هام تجربیات خودم در زنبورداری رو چاشنی مطالبم خواهم کرد.